amozeshgahmosighi amozeshgahmosighi .

amozeshgahmosighi

5 اشتباه رایج هنرجویان در آموزشگاه ساز پیانو

5 اشتباه رایج هنرجویان در آموزشگاه ساز پیانو

ما در آموزشگاه ساز پیانو تجربه های زیادی در مورد خطا های رایج هنرجویان در حین یادگیری موسیقی کسب کرده ایم. با تمام آموزش هایی که در آموزشگاه ساز پیانو به هنرجویان داده می شود، ممکن است هنرجویان در نواختن اشتباهاتی داشته باشند. در این مقاله به 5 مورد از این اشتباهات می پردازیم تا با دقت بر روی آنها نوازندگی بهتری داشته باشید. البته ذکر این نکته الزامی است یادگیری موسیقی در یک آموزشگاه ساز پیانو معتبر و با تجربه به خودی خود این اشتباهات را کاهش می دهد.


تدریس صحیح در آموزشگاه ساز پیانو

وضعیت قرارگیری نادرست

گرچه در آموزشگاه ساز پیانو به هنرجویان آموزش داده می شود. اما گاهی هنرجویان توجهی نمی کنند. شیوه نشستن بسیار مهم است؛ باید به گونه ای در پشت پیانو قرار بگیرید که هر دو پای شما به راحتی بر روی زمین قرار گرفته باشد. ارتفاع صندلی نه خیلی کم باشد نه خیلی زیاد. فاصله شما از پیانو نیز باید حدی متناسب باشد، اگر از پیانو دور باشید یا خیلی نزدیک شوید نتیجه خوبی نمی گیرید. اگر مطالب فوق رعایت نشود معمولا در انتهای تمرین با شانه درد و کمر درد نیز روبرو خواهید شد.

به مقدار کافی تمرین کنید.

شاید باورش سخت باشد اما تمرین بیشتر از حد نیاز نیز، باعث مشکل خواهد شد. در آموزشگاه ساز پیانو مقدار زمان مورد نیاز، برای تمرین ساز پیانو به هنرجو گفته می شود. معمولا برای هنرجویان مبتدی روزانه 10 دقیقه تمرین کافی است. عضلات دست و انگشت شما باید هماهنگی لازم با ساز را پیدا کنند. معمولا تمرین های کوتاه در طول هفته بسیار بهتر از تمرین های طولانی در یک روز هفته می باشد. تمرین های طولانی باعث گرفتگی عضلات و احساس درد در انگشتان را در پی دارد. حتی نوازندگان حرفه ای نیز در نوازندگی های طولانی با مشکل مواجه می شوند. هرچه مهارت بیشتری کسب می کنید می توانید مدت زمان بیشتری بنوازید.

 


آموزش مقدار تمرین در آموزشگاه ساز پیانو

در آموزشگاه ساز پیانو تاکید می شود که روتین تمرین کنید.

همانطور که قبلا به آن اشاره شد تمرین های روزانه در طول هفته بسیار اثربخشی بیشتری دارد. ما همیشه به هنرجویان خود تاکید کردیم که تمرین و نوازندگی پیانو را به یک عادت روتین در برنامه های روزانه خود قرار دهند. حتی اگر تمرین های آنها کوتاه باشد.

الگو های انگشت گذاری اشتباه

حتما و حتما انگشت گذاری های خود را همانگونه که در آموزشگاه ساز پیانو گفته می شود انجام دهید. برخی هنرجویان به سبب عجله ای که در نوازندگی دارند نت ها را به آسان ترین شکل که تصور می کنند با انگشت دلخواه می نوازند؛ در ابتدا شاید بنظرتان مشکلی نداشته باشد، اما در آینده برای اجرای قطعات سرعتی و دشوار تر با مشکل مواجه می شوید و چون انگشتان به شیوه غلط عادت کرده است اصلاح آن مشکل و زمان بر خواهد بود.

پیانو خود را در کنج اتاق مخفی نکنید.

ما در آموزشگاه ساز پیانو به هنرجویان خود این نکته را به می گوییم که اگر سازتان از دید مخفی باشد علاقه شما به نوازندگی کاهش پیدا می کند. هیچکس دوست ندارد در گوشه ای تاریخ از یک اتاق بنوازد. پیانو خود را در محیطی باز و دلنشین قرار دهید. رو به پنجره یا حتی در پذیرایی خانه، باید زمانی که می نوازید حس خوبی به شما منتقل کند.


برای مشاهده سایت منبع آدرس روبرو را کلیک نمایید : https://ferdowsacademy.com/


برچسب: 5 اشتباه رایج هنرجویان در آموزشگاه ساز پیانو،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۲:۱۰ توسط:hamid موضوع: نظرات (0)